פרסום רופאי שיניים - מידע נוסף

פרסום רופאי שיניים - מידע נוסף

פרסום רופאי שיניים-הרדמה מלאה בטיפולי שיניים

טיפולי שיניים מורכבים בהרדמה כללית

הרגלי תזונה בריאים ושמירה על היגיינת הפה אינם מהווים תחליף לביקור תקופתי אצל רופא השיניים, אלא מתלווים אליו. הימנעות ממושכת או מוחלטת מביקור במרפאה עלול להסתכם בהחמרתן של בעיות דנטליות קיימות והיווצרותן של חדשות. בצורה זו דחיית טיפול בעששת שטחית הופכת את הפרוצדורה לסתימה עמוקה, טיפול שורש או עקירה. כעת, הכפילו זאת במספר השיניים בפה, התוצאה- היקף טיפולים מורכב ונרחב!
למרות מורכבות הפרוצדורות והיקפם הנרחב, ניתן כיום לבצע את מכלול הטיפולים בעת ובעונה אחת, ללא כאב או תופעות לוואי וזאת באמצעות הרדמה כללית.

מי מתאים לטיפול?

הימנעות מביקור בקליניקה עלולה בקלות להפוך טיפול שיניים סטנדרטי לסדרת טיפולי חירום מפרכת. על מנת להאריך את חיי השן ולקצר את הדרך אל היעד, קיימת אופציית ההרדמה הכללית. יחד עם זאת, אופציה זו אינה עומדת בפני כל מתרפא אלא בפני מתרפאים בעלי מגבלות וקשיים המונעים מהם את הטיפול הרגיל, ביניהם:
מתרפאים בעלי חרדה דנטאלית חריפה. חרדה משתקת המונעת מ- 15% מכלל האוכלוסייה את קבלת הטיפול הדנטלי, אף הבסיסי ביותר.
מתרפאים שאינם משתפים פעולה. הפרעות התנהגותיות, מוטוריות וקוגניטיביות או העדר שיתוף פעולה מכוון הפוגמים ברצף הטיפולי.
מתרפאים בעלי היקף טיפולים אקסטנסיבי. דחיית טיפולים או ביטולם מתורגמים להזנחה מתמשכת, היקף נרחב של טיפולי- חירום, דלקות ומחלות חניכיים ואף נשירת שיניים. מצב זה מחייב הרדמה מלאה לשם ביצוע מכלול הטיפולים ביום אחד.
בעלי אורח חיים אינטנסיבי. מטופלים המנהלים אורח חיים דחוק המונע מהם סדרת טיפולים מובנית, מעדיפים לעבור טיפול בודד, אך מקיף, ולחזור לשגרה במהירות שיא.

בעלי קושי אינדיבידואלי. סטאטוס בריאותי של כל מטופל קובע את מהות טיפולו. הפנייה לטיפול תחת הרדמה יכולה להינתן מחמת הפרעות בעלות השפעה קלינית (רפלקס הקאה מוגבר, הפרעות בבליעה) או מחמת מחלה, טראומה פיזית או מצב חרום דנטאלי.

מתכוננים להרדמה

לפני ביצוע ההרדמה הכללית קיימת חשיבות עליונה בביצוע מדוקדק של כל שלב טרום- טיפולי. שלבים אלה כוללים:

לפני מועד הטיפול

בניית תכנית טיפולים דנטלית על סמך צילומי רנטגן ובדיקה קלינית.
הצגת התכנית בפני ועדה רפואית רב- תחומית לשם אישורה הסופי. חשוב לציין כי למרות הנוסח המאושר תיתכן מודיפיקציה בהתאם לשיקולי הרופא והתרחשויות בלתי צפויות.
איסוף מידע עדכני ע"י בדיקות דם כלליות + א.ק.ג, ואישורים נוספים בהתאם לסטאטוס רפואי.
בחינת נתוני אנמנזה ותוצאות הבדיקות ע"י הרופא המרדים וקביעת הנחיות מיוחדות (בתאום עם הרופא המטפל). הנחיות נפוצות- שינוי מינון תרופתי או הפסקת נטילת התרופה, מתן אנטיביוטיקה מונעת והערכות נקודתית בתאום עם מומחי לב וכלי דם.

ביום הטיפול

יש להקפיד על צחצוח שיניים ושמירה על צום של לפחות שעתיים לפני שעת הטיפול.
יש להגיע למרכז הרפואי בהתאם לשעה שנקבעה ולהישאר להשגחה של מספר שעות בתומו.


מהלך ההרדמה
טיפולי שיניים מורכבים מונים טיפולי שורש ועקירות מורכבות, השתלות שיניים, שיקום ע"ג שתלים, כתרים וגשרים, יישור שיניים, ניתוחי חניכיים ועוד. למרות מורכבותם אלו מבוצעים ביתר קלות בעזרת צוות מיומן הכולל רופא מרדים ואחיות, רופאי שיניים וסייעות, המבצעים מלאכתם בשעה שהמטופל שרוי בחוסר הכרה זמני המדמה שינה עמוקה ונטולת תחושת כאב או לחץ. מדובר בהליך הפיך המנוטר לכל אורכו. לאחר הטיפול יש להימנע מפעילות מאומצת, מעישון סיגריות (בעיקר לאחר השתלות), מצריכת מזונות קשים או חמים, וכמובן, להקפיד על היגיינה אוראלית.
 

 

אל העמוד הקודםחיפוש באתר

לחצו כאן ליצירת קשר

מנוי חודשי לחבילה מגוונת

בפרסום, מיתוג ,שיווק וקידום באינטרנט במנועי החיפוש במדיה החברתית ובמדיה הדיגיטלית שיחשפו את שירותי הרופא/המרפאה לעשרות אלפי גולשים ממוקדים