פרסום רופאי שיניים - מידע נוסף

פרסום רופאי שיניים - מידע נוסף

פרסום רופאי שיניים-מי מפחד מהשתלות שיניים?

מי מפחד מהשתלות שיניים - אל תפחדו מהפחד
רבים מהמטופלים חוששים ממפגש עם רופא השיניים, על פי ההערכות 5%-15% מהאוכלוסייה הבוגרת סובלים מפחד בלתי נשלט מרופאי שיניים ועקב כך נמנעים מביקורים, החרדה מובילה להזנחה הגורמת לתוצאות קשות כגון אסתטיקה בעייתית, דיבור לקוי, כאבים ובסופו של דבר אובדן שיניים.

למקרים הללו יש שם בעגה המקצועית - דנטופוביה, זהו פחד מוגזם ולא רציונאלי שעלול לנבוע ממספר סיבות: חוויה דנטאלית טראומטית בעבר, פחד מהלא נודע, מהכאב, ממחטים, מרעש המקדח, מחדירה לחלל האינטימי של הפה או לחילופיו ממבוכה בשל מצב הפה.
על פי מחקרים שנערכו, רמת החרדה יורדת בהתאם למספר טיפולי השיניים או השתלות שיניים שהמטופל עבר, טיפולים מניעתיים מפחיתים את רמת החרדה בניגוד לטיפולי חירום שנעשים במקרים של כאב בלתי נסבל.
מטופל הסובל מחרדה ונמנע מטיפולי שיניים לוקה לרוב באי שקט נפשי, הפרעות בשינה, דפיקות לב מואצות, הזעה מוגברת ומתח רב המתבטא בטונוס שרירים מוגבר.
רובנו מכירים את הסיפר שלילד שלנו יש כאבי שיניים והוא לא מצליח להירדם אך כשמגיעים לפתח המרפאה הוא מתחיל לבכות ונשבע שלא כואב לו יותר, אנחנו המבוגרים מתנהגים הרבה פעמים בצורה מאוד דומה ומשכנעים את עצמנו שהכאב הוא לא עד כדי כך חמור ואפשר לוותר על הביקור.
מחקר שפורסם בEuropean journal of science, ונערך באוניברסיטה העברית בירושלים מצא כי סביבה חושית מתאימה הכוללת מרחב גדול ומרווח, אוורור ומיזוג ותאורה טובה מרגיעים את המטופל כך גם מזכירות נחמדות ונעימות טלוויזיה ועיתונים שיסיחו את הדעת. חשוב שרופא השיניים יהיה נינוח, רגוע, חייכן מסביר פנים ולבבי ויקיים פגישת ייעוץ מקדימה במסגרתה יקבל המתרפא הסברים מפורטים על אופי ומשך הטיפול.
אופציה נוספת המציעה פתרון למטופלים שסובלים מדנטופוביה, כמו למטופלים הזקוקים לטיפולים ארוכים וקשים ולמטופלים אשר מעוניינים לחסוך זמן רב היא  טיפולי שיניים או השתלת שיניים בהרדמה כללית.
לאחר קבלת אישור מרופא המשפחה, המקובל מקבל הכנה מתאימה שואף את חומר ההרדמה דרך האף נרדם וישן לאורך כל הטיפול מבלי לחוש או לזכור דבר, המטופל עובר את רב הטיפולים וגם השתלת שיניים תחת הרדמה זו ומתעורר למציאות חדשה.
מומלץ לשים לב למספר דברים בבואנו לבחור היכן לעבור טיפולים מהסוג הזה -
• מי שמבצע את ההרדמה הכללית הוא מרדים, במרכז רפואי בעל אישור לטיפולי שיניים תחת הרדמה.
• הטיפולים מבוצעים ע"י רופא/ים בעל הרשאה מיוחדת מטעם משרד הבריאות לטיפולי שיניים תחת הרדמה כללית.
• היסטוריית מטופלים שעברו טיפולים דומים
• המרכז מכיל צוות רפואי מיומן ומנוסה המתמקצע בטיפולים מהסוג הזה

אל העמוד הקודםחיפוש באתר

לחצו כאן ליצירת קשר

מנוי חודשי לחבילה מגוונת

בפרסום, מיתוג ,שיווק וקידום באינטרנט במנועי החיפוש במדיה החברתית ובמדיה הדיגיטלית שיחשפו את שירותי הרופא/המרפאה לעשרות אלפי גולשים ממוקדים